Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc v Muzeu - recenze

21. 2. 2008
 recenNoc v Muzeu (Night at the Museum)

Sice se říká - to nejlepší na konec, ale v tomto případě by to mohlo platit pouze v případě, že bych si chtěl na recenzi pořádně smlsnout. Možná mě někdo bude odsuzovat za kritiku téhle zhovadilosti s rozpočtem 120 mil. USD, ale tahle rádobyzábavný "rodinná" lekce z rodinné soudržnosti a historie USA mi tedy zrovna nesedla.
Předně - hlavní hrdina s debilním jménem Larry Daley (Ben Stiller, ach kde je konec Gaylordu Fuckerovi) je typický ztroskotanec, kterého nám má být líto, protože dělal rádobyvtipnou, houbyvydělávající práci, je rozvedený, má syna, nemá peníze, bude se muset stěhovat a hlavně - není v očích jeho bývalé ženy patřičným vzorem pro svého syna jako jeho "nový" otčím, burzovní makléř. Ve výborném "Děkujeme, že kouříte" se podobné problémy řeší tak, že si hlavní hrdina zavolá "nástupce" u své bývalé a řekne mu - "já jsem otec, ty seš jen ten kdo píchá jeho matku" (...takže mi přestaň vychovávat dítě), ale v této popcornové víkendové taškařici Larry šáhne po první (a možná taky poslední) práci, kterou ten den mohl sehnat (pozor! Ten samý den! Naše úřady práce, zpozorněte!) aby mohl hrdě ukázat synovi, zač je toho loket v zemi neomezených možností a virtuální svobody. Už teď se mi z toho klišé chce zvracet...aspoň že jsme si to odbyli během deseti minut a během 20 minut už máme noc v muzeu.
Film trpí klasickým syndromem - máme dobrou ústřední ideu, mnógo možností, ale ničevo nápadů. Pointa, na které chtěli scénáriste vystavět děj, je jednoduchá - v muzeu vše se soumrakem ožívá a s úsvitem opět usíná...a Bene Stillere, popasuj se s tím jak nejlépe dokážeš! Ano, jak to bývám zvykem, jsou tu kvalitní scény/momenty/záblesky bystré mysli scénáristů, ale je jich proklatě málo. Zmenšený kovboj Owen Wilson bojující s Římany, jeden fórek o tom jak se mumie učí anglicky a jedna "roztomilá" socha z Velikonočního ostrova... Proti tomu stojí klišé jako např. rozpustilá opice, která Larrymu krade klíče a čůrá po něm (to má být vtipné?). Zbytek filmu je totálně nevýrazná šeď, kdy se ani moc nezasmějeme, ani si neřekneme:"to je dobré, to je přece narážka na to a tamto". Minoritním problémem je i délka filmu, který z poloprázdné sklenice dělá prázdnou vanu. 5 vtípků roztahaných do 105 minut čísté projekce je tím opravdu nejvypečenějším vtipem na úkor nás diváků. Říkám si co je špatně. I přes moji kritiku, kritiku, kterou jsem četl ze všech stran, film vydělal cca 570 mil. USD celosvětově... a já nechápu... Snad jedině že by se všichni nechali nalákat na ukázky a pak na to šla celá rodina i se sousedovic dětma a než se stihlo rozkřiknout, jaká je to ptákovina, tak už to všichni viděli... Opravdu nevím, jak jsem to dokázal sám dodívat celé bez přetáčení... Zcela průměrný film...děti do 10 let si to možná užijí, ale dospělí se ukoušou nudou... 4/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil 4.0 can break 99% types of captchas

(Masharassy, 12. 12. 2017 20:46)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.